یا زینب(س)

یادم نمی­رود روزی که برای مادرم مشکلی پیش آمده بود. از دردش، درد می­کشیدم. همه ما این گونه­ایم. تاب درد مادر را نداریم.

حالا ببین چه حالی میشوی اگر مادرت بین در و دیوار بماند. اگر رد انگشتان نامردی بر گونه­اش بشیند. آن هم مادری که بهانه آفرینش است و دردانه خدا، دختر رسول خداست و همسر ولی خدا. مادر حسنین است و زینب، زینب،زینب.

قربان دلت بروم یا زینب. چقدر مگر از رحلت پدربزرگ گذشته است؟ آن هم پدربزرگی که اسوه و راهنمای جهان بود. آرام باش. یادت که نرفته مادرت با شنیدن چه جمله­ای از پدربزرگ آرام شد:«تو اولین کسی هستی که به من ملحق میشوی.»

آرام باش زینب هنوز راه طولانی است و دل تو داغ ها باید بچشد. داغ فرق شکافته پدر به دست نااهلانی که جای مهر بر پیشانی دارند.

چه کشیدی وقتی جگر پاره برادر را در طشت دیدی؟

ولی راه تو به کربلا می­رسد. صبرت آنجا به اوج خواهد رسید. جایی که علی اصغر تشنه، سیراب می­شود و علی اکبر اربعاً اربعاً به خدا می­رسد. آنجاست که بدن برادر را پاره میبینی و...... بعد سر بریده بر نیزه.

اما زینب جان باز هم برای گریه وقتی نیست. تو باید زنان و کودکان را آرام کنی. باید پیام کربلا را برسانی که:« کربلا در کربلا می­ماند اگر زینب نبود.»

اما بانو آرام کردن طفل 3 ساله خیلی سخت است. نه؟

                 

                         قربان دل صبورت یا زینب

 

 

/ 15 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گروه سلمان

وب گاهی با عنوان بررسی و نشر آثار و اندیشه های استاد رضا سراج(کارشناس مسائل استراتژیک و رئیس سابق سازمان بسیج دانشجویی کشور)، توسط گروهی از دانشجویان بسیجی پیرو گفتمان انقلاب و ولایت تاسیس شد. منتظر نظرات و انتقادات سازنده تان هستیم. من الله توفیق

مدعی عاشق ولایت

هوالحق شهادت مادر قمر بنی هاشم علیه السلام آن زن اسوه و همدم مولای سخن علیه السلام تسلیت باد. تمنای دعای فرج و اقدام منتظرانه

طواف دوست

باسلام وعرض تبریک ایام... دعوتید به مثنوی"آغازیک پرواز..." یاعلی [گل]

مستعان

سلام بر شما دعوتید به بی نشان...[گل]

عصربصیرت

سلام ودرود برشما مهربان فنی...[گل] برشماهم مبارک به امید فرج

حیّان

دعوتید به وسعت دستان حضرت دوست